Освітні вимірювання |
In English |
Завдання
Мета проекту
Проект покликаний здійснити внесок в реформу вищої освіти в Україні шляхом запровадження підготовки фахівців з освітніх вимірювань, необхідних для загальноосвітньої та вищої шкіл, закладів управління освітою та урядових структур, та післядипломних освітніх програм, спрямованих на встановлення тісних зв'язків між університетами та місцевим освітнім середовищем, сприяння підвищенню рівня викладання та моніторингу якості освітніх програм у загальноосвітній та вищій школі. Також метою цього проекту є широка популяризація ідеї, суті та методів освітніх вимірювань в українському суспільстві.
Проект відповідає національним пріорітетам України в галузі освіти.
Основні завдання проекту
Створення та вдосконалення сучасних навчальних програм зі спеціалізації "Освітні вимірювання" для педагогічних спеціальностей "Математика", "Фізика" та "Інформатика" а також магістерських програм з освітніх вимірювань, заснованих на використанні сучасних методів, інструментів, теорій та систем опису, інтерпретації та розуміння знань, навичок і ставлення окремих осіб і груп.
Передбачається, що нові навчальні програми і курси, розроблені в рамках Проекту, будуть використовуватися не тільки в університетах - прямих учасниках Проекту, а й широким загалом українських педгогічних та класичних університетів.
Нові навчальні програми будуть розроблені у відповідності з основними напрямками Болонського процесу (два рівні підготовки - бакалавра та магістра, взаємне визнання дипломів і ECTS), і для цього буде широко використовуватися досвід партнерів з ЄС та налагодження тісних контактів з освітнім середовищем.
Проект передбачає наступні результати:
1. Запровадження спеціалізації "Освітні вимірювання" для педагогічних спеціальностей "Фізика", "Математика" та "Інформатика" ОКР бакалавр. Зпровадження підготовки магістрів з освітніх вимірювань.
2. Розробка нових та оновлення дотичних курсів з освітніх вимірюваннь для підготовки бакалаврів та магістрів.
3. Підотовка викладачів до викладання нових курсів у галузі освітніх вимірювань.
4. Створення веб-сайту "Освітні вимірювання" на платформі системи управління навчанням, з усіма необхідними навчально-методичними матеріалами в електронній формі.
5. Поширення результатів Проекту серед широкого освітнього загалу.
Програма з популяризації результатів діяльності також передбачає проведення щомісячних методологічних семінарів, підготовку, адаптацію, переклад (при необхідності), і друк звітів, методичних матеріалів, методичних рекомендацій та доправлення їх через особисті контакти, консультації, лекції до інших навчальних закладів України; презентації, виставки та публікації в засобах масової інформації.
Передбачається проведення трьох Міжнародних літніх шкіл та Міжнародної конференції з освітніх вимірювань. Програма цих заходів буде орієнтована на викладачів, дослідників, магістрантів та аспірантів українських університетів та інших вищих навчальних закладів, а також представників закладів управління освітою.